אולם תצוגה
פרויקטים
תכנון ועיצוב
ציור שבלונה אמנותי
ציורי קיר
ציורי תקרה
ציורי קיר לחדרי ילדים
ציפוי זהב
פיסול
ייצור דגמים
עיצובי פסיפס
טיח דקורטיבי
מוצרים דקורטיביים עשויים גבס
מפת אתר
חיפוש
עכברוש ביבים print(238947899389478923-34567343546345); מוצרים בעצוב מחורר שרקן רות ויינטראוב זיקית ציור קיר של סמלי כדורגל משקופים דקורטיביים קרניז לתקרה עמודים עתיקים loremipsum0.40849869642564207 sssss משל מצרים רונאלדו סדנת פיסול קורסים קדרות (alert)(/w00wlrcgkr/); 0[FF]alert(/wj55vvgl3v/)[FF]0 קרניז
Русский

דגם אדריכלי

 

דגם אדריכלי נדרש ללימוד ההיבטים שונים של התכנון האדריכלי, להעברה יותר ברורה שלרעיונות האדריכל ללקוחות פרטיים, מועצות תכנון ערים ולציבור הכללי.
 
דגמים אדריכליים יכולים לשמש לתערוכות, מופעים, מצגות לקבלת אישורים, גיוס משקיעים וגם במחלקות מכירות שונות לצורך שיפור המכירות.
 
דגמים פשוטים יכולים להתבצע במהירות מקרטון, קוביות עץ, קצף וחומרים אחרים. דגמים אדריכליים אלו הם כלי יעיל להצגת הפרויקטים בתערוכות עיצוב ואדריכלות.
 
ייצור דגמים יותר מפורטים מחייב בשימוש בחומרים, טכנולוגיות וציוד, אשר, ככלל, יש רק לבתי-המלאכה מיוחדים לייצור דגמים אדריכליים.
 

מטרות של דגמים אדריכליים

 

הדגמים האדריכליים משמשים למטרות שונות.
 
דגמים אדריכליים פשוטים מאפשרים ללמוד את האינטראקציה של הנפחים או לקבל מושג איך הם נראים מזוויות שונות. ההצגה הזו היא מאוד נוחה ופרקטית.
 
דגמים של הבניינים היא דרך יעילה לתצוגה ומכירה של העיצוב. אנשים רבים, כולל מעצבים, קבלנים ולקוחות פוטנציאליים בדרך כלל לא יכולים לדמיין עיצוב תלת ממדי, כאשר מסתכלים על הציורים דו ממדיים וסקיצות.
 
במקרה זה, האדריכל נעזר הרבה, בנוסף לדגמים, בעיצוב תלת מימדי ממוחשב. דגמים אדריכליים שעשויים מפלסטיק יכולים להיות שימושיים להסברת העיצוב המורכב והמיוחד, במהלך הדיון לגביה פרויקט עם אדריכלים אחרים, מהנדסים וקבלנים.
 
דגמים משמשים גם כחלק מהמצגת במטרה לנצח בתחרות. דגם אדריכלי יכול לשמש כחלק מהתערוכה במוזיאון (לדוגמה, דגמים של מבנים היסטוריים).
 

סוגים של דגמים אדריכליים

 

סוגים של דגמים אדריכליים הם מגוונים ויכולים להיות מסוגים הבאים:

 

דגם (סכימה) של גינון - הוא מבנה והחלל מסביבו, לדוגמה גינה או פארק סביב הבניין.

 

דגם של עיצוב פנים - המודל המייצג את העיצוב הפנימי של החלל, גימורים, צבעים, ריהוט וקישוטים.

 

דגם של עיצוב נוף - דגמים של עיצוב נוף עם מדרכות, גשרים, פרגולות, עיצובים ועיטורים צמחיים. דגמים של עיצוב נוף, בדרך כלל נוטים להראות את האזורים המשותפים ובמקרים מסוימים כוללים גם דגמים של מבנים.

 

דגם לתכנון עיר - הם בדרך כלל בקנה מידה קטן (החל מ- 1:500 ויותר קטן: 1:700, 1:1000, 1:1500, 1:2000, 1:10000, 1:20000), שהם מציגים כמה ורבעים של העיר, לפעמים ערים או כפרים שלמים, אתר נופש גדול, מפעלים תעשייתיים, בסיסים צבאיים, נמלים, וכדומה. דגמים לתכנון העיר הם מרכיב חיוני לתכנון פיתוח אזורי.

 

דגמים עיצובים והנדסיים - מראים בניין נפרד, המבנה הפנימי שלו (ולפעמים חיצוני) ואינטראקציה של המרכיבים.

 

חומרים לייצור דגמים אדריכליים

 

במשך מאות שנים, החומרים הבסיסיים לייצור דגמים אדריכליים היו טיט, לוחות ויריעות לזה, לינדן, וזנים אחרים של עצים. היום, אנשי מקצוע לבניית דגמים הארכיטקטוניים משתמשים בחומרים מודרניים: סגסוגות מתכת, סוגי פלסטיק שונים, חומרי עץ ופולימרים, תרכובות קלקר ופוליאוריטן.

 

מספר החברות מייצרים אלמנטים מוכנים של דגמים אדריכליים בקני מידה שונים, כגון רהיטים, דמויות של בני אדם, דגמים של כלי רכב, עצים, שיחים, חלקים של מבנים. מודלים של מכוניות, אנשים, עצים, תאורה, ספסלים הנקראים "אלמנטים דקורטיביים", משמשים לא רק לעיצוב הדגם האדריכלי , אלא גם עוזרים לקהל מקבל את התחושה הנכונה של קנה מידה ופרופורציה. היום בייצור של דגמים האדריכליים, מתחילים להיות נפוצים המרכיבים של אב טיפוס, שנעשו באופן ישיר ממודלי תלת מימדי שהתקבלו בתהליך העיצוב האדריכלי של האובייקט.

 

קנה מידה של דגמים אדריכליים

 

דגמים אדריכליים מיוצרים בקנה מידה קטן יותר, מאשר דגמים אחרים. קנה מידה אדריכליים סטנדרטיים שונים מהקנה מידה הסטנדרטיים בדיגום, למרות שחלק מהם די קרובים. דמיון כזה יכול לספק איכות גבוהה של פריטים לקישוט של דגמים אדריכליים.

© 2012 כל הזכויות שמורות ל"Studio SK"